Marija & Marijus

Žinote, žmonės skirtingai ruošiasi vestuvėms. Vieni viską palieka paskutinei minutei, prieš vestuves išgyvena tikrą reikalų tvarkymo uraganą su daug skubėjimo ir streso. Tiesa sakant, toks planavimas ištinka daugumą porų. Ir nors dažnai kalbuosi su poromis iki vestuvių likus maždaug metams laiko – visos kartoja, kad jų atveju to nebus. Tačiau artėjant datai 4/5 poros visgi skuba ir klausia garsiai savęs – kodėl tiek daug reikalų palikom paskutiniam mėnesiui ar savaitei?
Ši istorija, kuria dalinuosi, kitokia. Tai, kaip pora ruošėsi išpildyti mūsų sugalvotą idėją fotografavimui – buvo pavyzdinga.

Marija ir Marijus mėgsta mišką. Jie šalia jo gyvena, dažnai eina pasivaikščioti. Todėl ir nuotraukų jiems norėjosi tokioje aplinkoje. Visoms poroms sakau tą patį – originalios nuotraukos yra mūsų bendras siekis. Jos nesusideda tik iš mano idėjų ar tik gražių jaunųjų. Tai bendras indėlis. Skiriant šiek tiek laiko galima surasti unikalų būdą kur, kaip, kada ir svarbiausia – kodėl taip fotografuotis. Taip ir šios poros atveju – galėjome tiesiog fotografuotis miške. Būtume sukūrę gražių nuotraukų, esu tikras, kad pora būtų pilnai patenkinta rezultatu. Tačiau norėjosi ypatingumo. Pasiūliau jiems susikurti savo erdvę savo surastame medyje, kad miškas priimtų juos arčiau; kad jų pasiruošimas vestuvėms taptų ne reikalų tvarkymu, o bendros patirties išgyvenimu ir ypatingais jausmais kiekvieną kartą žiūrint nuotraukas. Džiaugiuosi, kad jie „užkibo“. Buvo gera gauti jų laiškus pasiruošimo eigoje: kaip jie vaikšto miškais ieškodami savo medžio; kaip Marijus suremontuoja medinį tiltelį per kurį vestuvių dieną perneša Mariją; kaip jie montuoja kelią į pasirinktą medį ir t.t. Vestuvių dieną mūsų laukė miškas, jų miškas, jų medis. Man teko mažiausiai darbo, nes visas ypatingas darbas jau buvo nudirbtas. Aš tik fiksavau, ką mačiau ir kažkaip galvoj suskambo dainos žodžiai:

„Tu pažvelk į ąžuolo šakas –
Tai santuokos altorius…
Neturim rūmų, na ir kas –
Bus pieva mūsų meilės guolis.“

Širdis stuksena: „gera čia“. O aš stebiu ir mėgaujuosi, kad čia prasideda šeima.

P.S. užkadriniai kadrai taip pat neatsiejami nuo bendro nuotraukų albumo :) Gero žiūrėjimo!

- – -

Laimingų žmonių fotografas – Paulius Rakštikas